Kripto para borsası OXY’ye, Malta’da 305 bin euro ceza

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi, kripto para borsası OKX’e sanal varlıklarla ilgili yerel kurallara uymadığı için 304 bin euro para cezası kesti. 2018’den bu yana Malta pazarında faaliyet gösteren OKX, perakende kripto para borsası sektörünün en büyük kuruluşlarından biri. Ancak MFSA’nın yakın zamanda verdiği ceza, en büyük oyuncuların bile düzenlemelere uyum konusunda geçici sorunlarla karşılaşabileceğini gösteriyor.

Ceza, uzlaşma anlaşmasının ve şirketin geçen ay gösterdiği “iyi niyetin” bir parçası olarak verildi. MFSA soruşturması, Sanal Finansal Varlıklar Yasası’nın 41. Maddesiyle ilgili eksiklikleri ortaya çıkardı. Ancak Malta düzenleyicisi, OKX’in işbirliği yaptığı, harici bir hizmet sağlayıcı atamayı kabul ettiği ve yerel düzenlemelere uygunluk açısından süreçlerini gözden geçirdiği gerçeğini dikkate aldı.

BİRÇOK ÜLKEDE FAALİYET GÖSTERİYOR

Geçtiğimiz yıl borsa, diğer ülkelerin yanı sıra Fransa’da da lisans başvurusunda bulunarak Avrupa’daki bölgesel erişimini genişletmeye başladı. En son Finance Magnates Intelligence raporuna göre OKX, spot işlem hacimleri açısından dünya çapında dördüncü en büyük kripto borsası.

Mart ayı ortasında borsa, yerel yan kuruluşu OKX SG aracılığıyla Singapur’un MPI Lisansı ile büyüyen kripto borsaları listesine katıldı. Şubat ayında da Türkiye’ye yerelleştirilmiş platfornunu tanıttı. Ancak şirket, yasal düzenleyici engeller nedeniyle Hindistan’daki hizmetlerini kapatmak zorunda kaldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x